İngilizce 8. sınıf 3. 4. ünite Çalışma kağıdı kelimeleri tekrarı Bulmacalı Eğlenceli

Tüm İlköğretim Okulları 8. Sınıf İngilizce Dersi Çalışma Kağıtları, Yaprak Testler, Sınıf İçi Etkinlikler, Ünite Tekrarı, English, Class, Worksheets, Quizzes, Unit Reviews, Papers... Paylaşım Forumu, İndir, Download, Paylaş, Yükle

Moderatör: minik

İngilizce 8. sınıf 3. 4. ünite Çalışma kağıdı kelimeleri tekrarı Bulmacalı Eğlenceli

Mesajgönderen gaddar » 24 Eki 2011, 01:02

when while konusu alıştırmaları bulmacalı tekrarı İngilizce 8. sınıf 3. 4. ünite, unit worksheeti ünitesi tekrar worksheet çalışma kağıdı bulmacalı oldukça eğlenceli. 1. bulmaca 1. 3. ünite "improving ones look- body care" ünitesi için ve 4. ünite "sweet dreams" ünitesinin kelimelerini ve dilbilgisi, gramerinin tekrarını amaçlıyor. 2. bulmaca 8. sınıf spot on kitabının 4. ünitesinin "sweet dreams ünitesinin- when-while konusundaki kelimelerin" tekrarı için bir bulmaca. kelimelerin ezberlenmesini 3. 4. unitin, ünitesinin tekrarını kolayca ezberlenebilmesini amaçlıyor. 2. bulmacada "improving ones look" ünitesinde yer alan ingilizce kişisel bakım ürünleri ve bununla ilgili bazı kelimelerin tekrarını da amaçlıyor. spot on, time for english english time vs. kitaplarının 3. 4. ünitedeki hand-care, skin-care, body-care products, gibi... konularının tekrarını amaçlayan ingilizce türkçe anlamlarını veriyor. Sonra da öğrenciler için bu ünitelerin "new words"revision, tüm kelimelerinin kolayca ezberlemelerini ve tekrar etmelerini amaçlıyor. 2. bulmacalardaki kelimeler wordsearch, kelime avı bulmacaları yani. 8. class, 3. 4. ünitenin unit new words revision, reviewı. Bu worksheette fazla kağıt harcanmaması için 3. ünite tekrar worksheet kağıdı ile diğer 4. ünite unit çalışma kağıdının bulmacalarını aynı kağıtta topladım. yani fotokopi çekerken zor olmasın diye. KISACASI, 8. sınıf 4. biraz da 3. ünitelerin tüm kelimelerinin tekrarında ve ezberlenmesinde öğrenciler için bu bulmacaların çok faydalı olacağına inanıyorum.
Son olarak "when while" konusunda verilmiş alıştırmalar yer alıyor bu kağıtta. buradaki, when while ile ilgili alıştırmaların, soruların when ile while'ı birbirine dönüştürme, when while anlamı farkları konusunda öğrencilere çok yararlı olacağına inanıyorum. Herkese iyi çalışmalar. Kolay gelsin.
DOSYALAR BURADA>>>>>>>>
8_sinif_unit_3_4.doc
8_sinif_unit_3_4.pdf

Bu dosya da bulmacaların çözümleri>>>
8_sinif_unit_3_4_bulmaca_cevaplar.pdf

LÜTFEN DİKKAT! İlk Dosya .doc yani Word dosyasıdır. Eğer bu dosyada harfler bozuk görünüyorsa 2. dosyayı da açınız. ikinci dosya .pdf uzantılıdır ve harfler yada karakterler bozuk çıkmayacaktır. her iki dosyanın da printable worksheet olarak basılması oldukça kolay.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için Lütfen Üye-Kayıt Olunuz. Kayıt Olursanız Tüm Dosyaları İndirebilirsiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı
gaddar
Tam Moderatör
Tam Moderatör

Dön İNGİLİZCE DERSİ 8. SINIF ÇALIŞMA KAĞITLARI, YAPRAK TESTLER, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER, ÜNİTE TEKRARI, WORKSHEETS, QUİZZES...

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir